Da ne bo ostalo zgolj pri dobrih namenih…

Aktivnost

Potreben čas: 10 minut

Da vaši novo-zagnani ukrepi ne bi prekmalu zamrli oziroma se razvodeneli, si - če tega še niste storili - preko spodnjega videoposnetka oglejte kratko predstavitev načel PDCA kroga in primer njegove uporabe v okviru programov zagotavljanja in promocije zdravja na delovnem mestu.
Pri razmisleku uporabite predlogo, ki vam bo pomagala jasno opredeliti: (a) aktivnosti in cilje teh aktivnosti, (b) nosilce aktivnosti in časovni okvir in (c) preostale aktivnosti, ki zagotavljajo kontinuirano izvajanje in izboljševanje vašega početja. V kolikor v podjetju uporabljate kakšen drugi model upravljanja in zagotavljanja kakovosti, uvedene ukrepe in aktivnosti varivanja in promocije zdravja integrirajte oz. sprocesirajte skozi vaš model.

Predlogo najdete na sledeči povezavi: 06_Obrazec za podporo spremljanju ukrepov_Priloga1.



Ne pozabite. Pri ustvarjanju akcijskih obstajajo določena načela, ki jih je treba upoštevati. Jasno morate opredeliti, kaj želite doseči z aktivnostjo oziroma si postaviti cilje (upoštevajte načelo SMART). Po tem dodelite vloge oziroma zadolžitve z jasno opredelitvijo lastništva (odgovorni za sledenje napredka, komunikacijo, prilagajanje ukrepov...). Alocirajte vire (sredstva, ljudi, usposabljanje…) in komunikacijske kanale . Opredelite (časovno in vsebinsko) mejnike posametnih korakov v procesu. Ne pozabite, da naj bi imel vsak korak v procesu (delovni korak) jasno opredeljeno metriko, ki nam pove, kdaj je naloga ustrezno opravljena.
Avtor: dr. Klemen Širok, UP-FVZ
1= neuporabno, 5=uporabno

Projekt omogoča:

Partnerji projekta:

Projekt »Podaljševanje delovne aktivnosti in zmanjševanje odsotnosti z dela v KRZS – STAR-VITAL: Združeni ukrepi za vitalnost starejših delavcev«. Naložbo financirata Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada ter Republika Slovenija, in sicer Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Naložba se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020, v okviru 8. prednostne osi: »Spodbujanje zaposlovanja in transnacionalna mobilnost delovne sile«, 8.3. prednostne naložbe: »Aktivno in zdravo staranje«, 8.3.1. specifičnega cilja »Podaljševanje in izboljšanje delovne aktivnosti starejših, vključenih v ukrepe«.